3040 resultater for "".


Kaja Reegård

Forsker 2

(+47) 938 48 470
kaja.reegaard@nifu.no

Faglige interesser

  - Relasjoner mellom utdanning og arbeid
  - Fag- og yrkesopplæring
  - Ungdom i og utenfor opplæring
  - Frafall i videregående opplæring

Ansattprofil

Ekaterina Denisova

Rådgiver

(+47) 960 94 044
ekaterina.denisova@nifu.no

Ansattprofil

Duncan A. Thomas

Forsker 2, bistilling

(+44) 7745729246
duncan.thomas@nifu.no

Faglige interesser

  - Research evaluation, policy, funding, organisation and field dynamics in global science (science dynamics)
  - Higher education, the educational technology sector (EdTech) and MOOCs
  - Effects and impacts around frontier research funding
  - Innovation and regulation policy and strategy for private and public water and sanitation utilities worldwide
  - Video production, blogging for impact and engagement

Ansattprofil

Aleksander Å. Madsen

Forsker 2

(+47) 938 07 450
aleksander.madsen@nifu.no

Faglige interesser

  - Overgangen fra utdanning til arbeidsliv
  - Utdannings- og arbeidsmarkedskarrierer
  - Arbeidsmarkedstilknytning og -tilpasning
  - Helseulikhet og sosiale forsikringsordninger
  - Sosial ulikhet, lagdeling og segregering
  - Kvantitative forskningsmetoder

Ansattprofil

Tea Dyred Pedersen

Doktorgradsstipendiat

(+47) 908 80 058
tea.dyred.pedersen@nifu.no

Faglige interesser

  - Lærerutdanning
  - Internasjonalisering av høyere utdanning
  - Utdanningsreformer
  - Styring og forvaltning av utdanningssektoren

Ansattprofil

Cathrine Pedersen

Forsker 2

(+47) 952 80 687
cathrine.pedersen@nifu.no

Faglige interesser

  - Intervensjoner og kvantitative forskningsmetoder
  - Motivasjon, mestring og atferdsendring
  - Helsefremmende resultatmål (mental og fysisk helse)

Ansattprofil

Stephan Daus

Forsker 2

(+47) 90 50 83 25
stephan.daus@nifu.no

Særlig kompetanse

  - Internasjonale storskalaundersøkelser
  - Flernivåregresjon
  - Elevers muligheter for læring
  - Testers undervisningssensitivitet

Faglige interesser

  - Kvantitative forskningsmetoder
  - Psykometri, item responsteori, latente variabler, og strukturell ligningsmodellering
  - Naturfag
  - Digitalisering

Ansattprofil

Jørgen Smedsrud

Forsker 2

(+47) 957 33 480
jorgen.smedsrud@nifu.no

Ansattprofil

Frida Felicia Vennerød-Diesen

Forsker 2

(+47) 470 25 550
frida.vennerod@nifu.no

Faglige interesser

  - Barns utvikling
  - Metodetilpasning til barn
  - Kvantitative forskningsmetoder

Ansattprofil

Marte E. S. Ulvestad

Forsker 2

(+47) 99 45 85 30
marte.eline.ulvestad@nifu.no

Særlig kompetanse

  - Mikro- og paneldataanalyse

Faglige interesser

  - Utdanningsøkonomi
  - Arbeidsmarkedsøkonomi
  - Mikroøkonometri
  - Helseøkonomi

Ansattprofil

1 2 3 10